Murzasichle

Portal o górach, ich atrakcjach i sporcie

Wakacje

Dlaczego warto odwiedzić Neapol?

Jest jednym z najpiękniejszych miast, jakimi mogą nas oczarować Włochy, a wycieczki po jego terenie mogą się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą. Neapol ma się czym pochwalić, a zainteresowanie turystów tym miastem od lat utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie.

Dlaczego znane biura podróży tak chętnie organizują wycieczki na jego teren?

Jakie atrakcje sprawiają, iż Neapol wciąż pozostaje jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych na terenie państwa włoskiego?

Powodów, dla których warto odwiedzić Neapol, jest sporo. To miasto może się pochwalić ciekawą historią, o której do dziś przypominają nam liczne zabytki. Historyczna część tego miasta nie bez powodu została wpisana na listę UNESCO, a wycieczki po jej terenie mogą się dla wielu z nas okazać fascynującą podróżą w czasie. Neapol zachwyca ciekawymi zabytkami architektury sakralnej, wśród których miejsce szczególne zajmuje bazylika św. Franciszka z Paoli. Nie brak tu również interesujących zabytków świeckich, w gronie których rolę wyjątkowo ważną zajmuje Pałac Królewski. Piękne place, uliczki kuszące historycznym charakterem – oto kolejne czynniki, dzięki którym wizyta w Neapolu stanie się dla wielu z nas bardzo ciekawym doświadczeniem. Warto też odwiedzić zamek św. Elma, z którego roztacza się niezapomniany widok zarówno na sam Neapol, jak i na pobliską zatokę.

Dobra kuchnia

Neapol jest też miastem bardzo chętnie odwiedzanym przez miłośników dobrej kuchni. Tu, w ojczyźnie pizzy, każdy miłośnik diety śródziemnomorskiej znajdzie dla siebie coś ciekawego. Oryginalna pizza, dania z owocami morza – oto specjały, których z pewnością warto tutaj spróbować.

wroclawnowyglowny.pl