Murzasichle

Portal o górach, ich atrakcjach i sporcie

co warto zobaczyć w Karpaczu
Miejscowości

TOP 5: co warto zobaczyć w Karpaczu?

Karpacz jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych w Polsce, a o jego popularności zadecydowało przede wszystkim piękne położenie. Wczasy w tej miejscowości to okazja dla tych, którzy chcą lepiej poznać Karkonosze oraz dla tych, którzy chcą poszerzyć swą wiedzę na temat historii Dolnego Śląska. Jakie atrakcje warto uwzględnić w programie wycieczki po tej miejscowości? Oto kilka propozycji dla tych, którzy najbliższy urlop zamierzają spędzić w Karpaczu lub w jego okolicy.

TOP 5: Orlinek

Karpacz to ideale miejsce na wakacje, choć i zimą można tu spędzić niezapomniane wczasy. Ciekawych propozycji dla tych, których kuszą sporty zimowe, jest sporo. W tej sytuacji nie powinno nikogo dziwić, iż w panoramie tej górskiej miejscowości tak ważne miejsce zajmuje skocznia Orlinek. Dawniej odbywały się tu zawody w skokach narciarskich. Dziś obiekt ten służy już tylko jako punkt widokowy, z którego można cieszyć się pięknymi widokami na Karpacz oraz okolicę.

TOP 4: Muzeum Sportu i Turystyki

W tej niewielkiej placówce muzealnej prezentowane są archiwalne zdjęcia oraz sprzęty, jakimi dawniej posługiwali się turyści oraz amatorzy sportów zimowych. Dzięki temu każdy gość może w prosty sposób zdobyć wiele ciekawych informacji na temat Karkonoszy oraz rozwoju turystyki w tej części Sudetów. Sporo miejsca poświęcono tutaj sportom zimowym i turystyce pieszej, znalazło się tu również miejsce dla najciekawszych skarbów karkonoskiej przyrody.

TOP 3: Western City

Ten park rozrywki przyciąga pięknym otoczeniem oraz licznymi atrakcjami, dzięki którym każdy może się tu poczuć jak na Dzikim Zachodzie. Na gości czeka tu wiele pokazów, gier i zabaw, a wszystko to w miejscu, z którego można podziwiać Karkonosze.

TOP 2: Muzeum Zabawek

Dla tych, którzy w rejonie Karpacza zamierzają spędzić rodzinne wczasy, nie lada gratką będzie wizyta w tutejszym Muzeum Zabawek. Jego powstanie jest zasługą pana Henryka Tomaszewskiego, który przez lata gromadził różnego rodzaju zabawki. Z czasem powstała wyjątkowa kolekcja, która przemieniła się w muzeum. Jest to wyjątkowa placówka, w której miło spędzą czas i mali turyści, i ich opiekunowie. Muzeum to urządzone zostało w gmachu dawnego dworca kolejowego, a wśród prezentowanych tu zabawek można znaleźć sporo ciekawych eksponatów o sporej wartości artystycznej i historycznej.

TOP 1: Świątynia Wang

Choć kościół ten powstał w XII wieku na terenie Norwegii, dziś jest najcenniejszym zabytkiem na terenie Karpacza. Ciekawa forma i bogata symbolika sprawiają, że świątynia ta cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem turystów. W pięknej scenerii ten skandynawski zabytek prezentuje się wspaniale, a spacery w jego okolicy są wspaniałą przygodą. Świątynia ta od lat służy też miejscowym ewangelikom, o czym przypomina otaczający ją cmentarz. Można na nim zobaczyć nagrobki wielu znanych osób, m. in. Tadeusza Różewicza.

Karpacz to nie tylko dobry punkt wypadowy dla tych, którym marzą się wycieczki na Śnieżkę. Ta miejscowość sama w sobie zachwyca, a spacery po jej terenie będą dla każdego z nas ciekawą przygodą.