Murzasichle

Portal o górach, ich atrakcjach i sporcie

Wakacje

Porto: co warto zobaczyć w tym mieście?

Porto jest pięknym miastem, z którego Portugalia może być dumna. Kto odwiedzi ten ośrodek miejski, ten będzie mógł się nacieszyć widokiem wielu cennych zabytków oraz spędzić czas na tutejszej starówce, która doczekała się wpisu na słynną listę UNESCO.

Jakie atrakcje w tym mieście mogą stać się dla nas ważnymi punktami w programie wycieczki?

Zwiedzanie Porto warto zaplanować w taki sposób, by znaleźć czas na wizytę w pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, do dziś urzekającej swym obronnym charakterem. Nie lada gratką może się też okazać spacer wzdłuż murów miejskich, z których roztaczają się wspaniałe widoki na miasto oraz jego najbliższą okolicę, wielu emocji mogą też dostarczyć spacery po nabrzeżu. Dla tych, których fascynuje historia oraz piękne wnętrza, ważnym punktem w programie wycieczki po tym mieście będzie Pałac Giełdowy. Ta ciekawa budowla powstała w XIX wieku z inicjatywy Stowarzyszenia Handlowego. Do dziś budowla ta zachwyca swą formą oraz pięknymi wnętrzami, które turyści mogą zwiedzać w towarzystwie miejscowego przewodnika.

Wypoczynek w Porto

W czasie wypoczynku na terenie Porto warto też zwiedzić tak piękne miejsce, jakim jest Vila Nova de Gaia. Tu najcenniejszym skarbem są piwnice oraz magazyny, w których przechowywane jest słynne wino porto. Warto też wybrać się na spacer po Ponte Dom Luís I – dwukondygnacyjnym moście, z którego roztaczają się wspaniałe widoki na miasto, warto też odwiedzić Ogrody Palacio de Cristal, na terenie których znajduje się Kryształowy Pałac. Wszystkie te atrakcje sprawią, iż wizyta w Porto dostarczy nam wielu niezapomnianych wrażeń i na długo zapisze się w naszej pamięci.