Murzasichle

Portal o górach, ich atrakcjach i sporcie

Wakacje

Cypryjskie skarby

Cypr to idealne miejsce na wczasy dla wszystkich tych osób, które chcą spędzić wolny czas w wyjątkowej scenerii. Ten niezwykły skrawek świata ma ogromny potencjał turystyczny, o czym doskonale wiedzą znane biura podróży. Dzięki temu oferta wypoczynku na Cyprze jest coraz ciekawsza, a wycieczki po jego terenie przyciągają coraz ciekawszymi programami.

Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Cypr może się pochwalić tak ciekawymi miejscami, jak słynne skały Afrodyty oraz wspaniałą zabudową, którą przyciąga miasto Pafos (znane jako miejsce narodzin bogini Afrodyty). Wczasy na Cyprze mogą się też kazać idealną propozycją dla tych, którzy chcą poznać dzieje tej części świata. Wspaniałą atmosferą i ciekawymi zabytkami kusi Limassol, nie lada gratką może się też okazać wycieczka na teren starożytnego miasta Kurion. W czasie pobytu na Cyprze warto też odwiedzić Nikozję oraz pospacerować po Kyrenii – interesującym mieście, które każdego z nas może oczarować swą historią. Cennymi zabytkami może się też pochwalić Famagusta oraz leżąca w jej pobliżu Salamina. Tej ostatniej chętnie poświęcają swój czas miłośnicy starożytności, co dziwić nie powinno. Salamina jest przecież jednym z najsłynniejszych stanowisk archeologicznych w tej części świata, w wizyta na jej terenie każdemu z nas może dostarczyć niezapomnianych wrażeń.

A co z tymi turystami, którzy chcą spędzić aktywne wczasy na Cyprze?

Dla nich ciekawym celem podróży może się okazać Półwysep Akamas, kuszący przyrodniczymi skarbami oraz wspaniałą scenerią. Atrakcyjnym celem wycieczki po tej części świata będą też góry Troodos, mogące się pochwalić malowanymi klasztorami oraz punktami widokowymi, z których można podziwiać okolicę.