Murzasichle

Portal o górach, ich atrakcjach i sporcie

Wakacje

Zimbabwe: jak spędzić tu wolny czas?

Choć Zimbabwe jest krajem dość biednym, udane wakacje na jego terenie mogą spędzić nawet ci najbardziej wymagający turyści. Ciekawych miejsc, do których warto tu zajrzeć, jest sporo, a oferta wypoczynku w tym kraju stale się poszerza. Co mogą zaoferować biura podróży tym, którzy chcą w Zimbabwe spędzić niezapomniany urlop?

Popularne atrakcje Zimbabwe

Wodospad Wiktorii to najważniejsza atrakcja tego kraju. Chętnych na ujrzenie tego miejsca na własne oczy nie brakuje, a potężne kaskady wody mogą na każdym z nas zrobić ogromne wrażenie. Dla miłośników przyrody wspaniałym miejscem może się też okazać Park Narodowy Rhodes Matopos, którego najcenniejszym skarbem są święte Wzgórza Matopo. Do dziś można tu podziwiać tajemnicze malowidła naskalne, będące wspaniałymi pamiątkami po żyjących tu niegdyś Buszmenach. Zimbabwe to również ciekawa oferta dla wszystkich tych osób, które wolny czas chcą spędzić w aktywny sposób.

Aktywne wakacje w Zimbabwe

Rzeka Zambezi oferuje moc wrażeń tym, którzy są fanami raftingu i kajaków. Sama rzeka Zambezi ma się czym pochwalić, a wędrówki po jej dolinie mogą każdemu z nas dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Jej długość wynosi 3540 km, a że – jak na afrykańskie warunki – jest to znaczna długość, spora ilość osad i miast powstających nad jej wodami nie powinna dziwić. Dolina tej rzeki jest też miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez ornitologów, a miejsc, w których można cieszyć się widokiem wielu gatunków ptaków, jest tu sporo. Czaple, pelikany i bieliki afrykańskie – oto wybrane gatunki ptaków, dzięki którym przyrodnicze wycieczki po tej części Afryki mogą się okazać wyjątkową gratką dla wszystkich miłośników natury.