Murzasichle

Portal o górach, ich atrakcjach i sporcie

Turystyka

Poznań: co warto zobaczyć w tym mieście?

Poznań jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce, a wycieczki po jego terenie mogą każdemu z nas sprawić wiele radości. Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie? Oto kilka miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić podczas wycieczki po tym mieście.

Na Ostrowie Tumskim

Kto w czasie wycieczki po Wielkopolsce chce poznać dzieje jej stolicy, ten koniecznie powinien zajrzeć na Ostrów Tumski. To wyjątkowa część Poznania, której dumą jest potężna katedra – jeden z najważniejszych zabytków sakralnych w kraju. Uwagę przyciąga tu również Pałac Arcybiskupi, gmach Akademii Lubrańskiego oraz późnogotycka psałteria, wzniesiona w początkach XVI wieku jako budynek mieszkalny dla 12 psałterzystów.

Skarby Starego Miasta

Zwiedzanie Poznania nie może się obejść bez wizyty na Starym Mieście, znanym z zabytkowych kamienic oraz z cennych zabytków architektury sakralnej. Ta część miasta przyciąga też uwagę ratuszem ze słynnymi koziołkami, oraz pięknym rynkiem, na którym tak chętnie spędzają wolny czas turyści z całej Europy.

Wokół Jeziora Maltańskiego

Spacery wokół Jeziora Maltańskiego to idealna propozycja dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić czas w pięknej scenerii. Jezioro Maltańskie to sztuczny zbiornik na Cybinie (dopływ Warty), który stał się popularnym miejscem wypoczynku i rekreacji dla wielu mieszkańców Poznania. Można tu biegać i jeździć na rowerze, można spędzać czas w pobliskim zoo oraz w Maltance – kolejce wąskotorowej, będącej jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych Poznania. Malta znana jest też z wielu imprez kulturalnych, choć i tak najchętniej spędzają tu czas miłośnicy sportów wodnych.