Murzasichle

Portal o górach, ich atrakcjach i sporcie

Rozrywka

Polskie uzdrowiska – Krasnobród

Choć Krasnobród nie zalicza się do grona największych i najpopularniejszych uzdrowisk w Polsce, wypoczynek na jego terenie może się dla każdego z nas okazać ciekawym doświadczeniem. Kto znajdzie tu tanie noclegi, ten będzie mógł urządzać wycieczki na teren Roztoczańskiego Parku Narodowego, będzie mógł się również wybrać do pobliskiego Zamościa. Sam Krasnobród również ma się czym pochwalić, a spacery po jego terenie każdemu mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.

Wiele ciekawych atrakcji

Atrakcji, którym warto poświęcić swój czas w trakcie wypoczynku na terenie Krasnobrodu, jest sporo. Uwagę przyciąga tu klasycystyczny pałac, który obecnie doskonale radzi sobie jako sanatorium. Krasnobród znany jest też dzięki zabytkom sakralnym, takim jak kaplica św. Rocha oraz kaplica Na Wodzie. Warto tu również zwiedzić klasztor i kościół dominikanów, będący obecnie bardzo ważnym sanktuarium maryjnym. Dla tych, którzy na terenie Roztocza chcą spędzać wolny czas w aktywny sposób, nie lada gratką będą pobliskie lasy, po których można wędrować dzięki gęstej sieci szlaków pieszych i rowerowych, oraz Góra Chełmowa, która jest przystosowana do potrzeb miłośników sportów zimowych.

A jak Krasnobród radzi sobie jaki uzdrowisko?

Doskonale. Od 2002 roku przybywają tu kuracjusze, którzy cierpią z powodu reumatyzmu lub borykają się z problemami związanymi z układem oddechowym. Wypoczynek w tej części Roztocza jest też zalecany tym, którzy mają problemy związane z układem nerwowym. Tu, w kameralnej atmosferze i w pięknej scenerii, każdy może szybko wrócić do dobrej formy.