Murzasichle

Portal o górach, ich atrakcjach i sporcie

telefon na abonament
Lifestyle

Telefon na abonament – czy warto?

W obecnych czasach ciężko wyobrazić sobie osobę bez telefonu. Kiedyś popularne były stacjonarne, a obecnie na rynku najczęściej można spotkać smartfony. Producenci cały czas prowadzą zacięty bój o to czyje urządzenie będzie najlepsze pod kątem oprogramowania i jakości. Użytkownicy mają dostęp do szeregu informacji dostępnych w internecie na temat sprzętu, którym są zainteresowani. W przypadku rozpatrywania kilku telefonów mogą skorzystać z porównywarki specyfikacji i na jej podstawie podjąć świadomą decyzję o zakupie któregoś z nich.
Tak jak w przypadku ilości dostępnych producentów na rynku smartfonów, sprawa wygląda bardzo podobnie jeśli chodzi o wybór operatorów sieci komórkowych. W chwili obecnej klient może zdecydować się na korzystanie z sieci m.in. Orange, Play, Plus czy T-Mobile (nie są tutaj wymienione wszystkie). Każda z nich charakteryzuje się własnym wachlarzem świadczonych usług oraz dostępnych w sprzedaży smartfonów. Decydując się na zakup telefonu klient może brać pod uwagę kilka aspektów. Czynnikiem bardzo często decydującym o podjętym wyborze jest cena. Jednak nie tylko to potrafi przechylić szalę zwycięstwa na którąś ze stron. Kolejną liczącą się cechą są funkcje rozpatrywanego telefonu oraz długość pracy baterii.
Można śmiało powiedzieć, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i nie inaczej jest w przypadku nowinek technologicznych. Warto wspomnieć o tym, że duży wpływ na podjęcie końcowej decyzji mają media oraz marketing. Jeśli widzimy dany produkt bardzo często w telewizji albo w internecie to w naszej podświadomości (chcąc nie chcąc) pewne informacje się zapisują. Jednak warto wziąć jeszcze jeden czynnik pod uwagę. Mianowicie chodzi o to czy weźmiemy telefon na abonament czy kupimy telefon, z którego będziemy korzystać przy pomocy karty doładowując dowolnie wybraną kwotą wtedy kiedy będziemy tego chcieli. Uważam, że i jedna i druga opcja ma swoje plusy i minusy. Znajdziemy i miłośników i przeciwników każdego z dostępnych wariantów. Faktem jest to, że w przypadku oferty na abonament podpisujemy umowę (najczęściej na okres 2 lat) z operatorem wybranej sieci i jesteśmy zobowiązani do regularnego uiszczania opłat. Natomiast w przypadku telefonu na kartę kupujemy doładowanie wtedy kiedy potrzebujemy. Jednak w przypadku pierwszej opcji możemy wejść w posiadanie bardzo wysokiej jakości smartfonu już za kilkadziesiąt złotych, a czasem nawet 1zł. Później oczywiście spłacamy to miesięcznych ratach doliczonych odpowiednio do abonamentu. Z kolei w przypadku drugiej opcji musimy liczyć się po prostu z większym jednorazowym wydatkiem na zakup urządzenia.

mobileman.pl