Murzasichle

Portal o górach, ich atrakcjach i sporcie

Egzotyczna podróż poślubna
Wakacje

Egzotyczna podróż poślubna – jak ją zaplanować?

Podróż poślubna wiodąca do egzotycznego kraju może być wspaniałym pomysłem na wypoczynek dla pary. W jaki sposób można ją urządzić?

W ramach wyjazdów jak podróż poślubna egzotyka wybierana jest bardzo często. Dużym powodzeniem cieszą się między innymi kraje azjatyckie, między innymi są to Tajlandia, Indonezja czy Sri Lanka. Świetnym pomysłem może być również wyjazd do krajów północnej Afryki, na przykład do Tunezji czy Maroka. Zobacz, na co zwrócić uwagę, gdy urządza się taki wyjazd!

Podróż poślubna – organizować samemu czy wybrać gotową ofertę?

Para organizująca swoją podróż poślubną do egzotycznego kraju ma zasadniczo dwa rozwiązania – może albo samodzielnie przygotować wyjazd albo też zdecydować się na wycieczkę z biura podróży.

Samodzielna organizacja wyjazdu będzie dobrym pomysłem dla tych par, które już wcześniej urządzały takie wyjazdy zagraniczne. Wiedza i doświadczenie będą wtedy bardzo pomocne w wyborze odpowiedniego miejsca noclegowego, zakupie biletów i załatwieniu innych formalności jak sprawy wizowe czy ubezpieczeniowe. Można wtedy przygotować wyjazd uszyty na miarę, który odbędzie się w optymalnym terminie oraz będzie zawierał wszystkie wymagane elementy – zwiedzanie, wypoczynek, sport.

Druga opcja, czyli zakupienie wycieczki z biura podróży, na pewno jest wygodniejsza. W przypadku wyjazdów jak podróż poślubna egzotyka może często sprawiać dużo problemów osobom, które nigdy wcześniej nie przygotowywały podróży samodzielnie, więc będzie to również opcja bezpieczniejsza. Minusem jest w tym przypadku ograniczona liczba terminów oraz brak możliwości indywidualnego dopasowania podróży do własnych wymagań.

Indywidualne wycieczki z biura podróży – czy to się opłaca?

Warto też wspomnieć o jeszcze trzecim pomyśle na podróż poślubną do egzotycznego kraju, a mianowicie o wycieczkach indywidualnych oferowanych przez biura podróży.

Tego rodzaju wycieczki polegają na przygotowaniu wyjazdu na miarę zgodnie z życzeniem klientów, dlatego też łączą one w sobie zalety samodzielnego planowania wraz z ofertą biura podróży.