Murzasichle

Portal o górach, ich atrakcjach i sporcie

Lifestyle Wakacje

Słowackie atrakcje – Martin

Choć Martin to przede wszystkim bardzo ważny ośrodek przemysłowy, miasto to staje się coraz częstszym celem turystycznych wypraw. Wpływa na to położenie miasta oraz bliskość Małej i Wielkiej Fatry – terenów górskich, które cieszą się coraz większa popularnością w gronie miłośników aktywnego wypoczynku. Martin to również ciekawe atrakcje, które dodatkowo przyciągają tu gości z różnych zakątków świata.

Jakimi skarbami może nas tu oczarować Słowacja?

Dlaczego znane biura podróży coraz chętniej organizują wczasy w rejonie tej miejscowości?
Powodów, dla których warto postawić na wczasy w rejonie miasta Martin, jest wiele. W tej części Słowacji czeka na gości dobrze rozwinięta infrastruktura, dzięki czemu tanie noclegi można tu znaleźć w licznych obiektach. Dla aktywnych, miasto to jest przede wszystkim punktem wypadowym w góry, po których można urządzać długie, piesze wycieczki. Dla tych nieco mniej aktywnych turystów, miasto Martin staje się miejscem, w którym można poszerzyć swoją wiedzę na temat sztuki oraz słowackiej historii. Co warto zobaczyć podczas zwiedzania tego miasta? Biura podróży, które chętnie organizują wczasy na terenie Słowacji, mogą zaprezentować nam długą listę obiektów, które warto odwiedzić podczas wycieczki po tym mieście.

Cenne zabytki

W gronie najcenniejszych zabytków architektury tego miasta znajduje się kościół św. Marcina z końca XIII wieku – piękny przykład gotyckiej budowli, w której wnętrzu można podziwiać piękne polichromie z XIV wieku. Na uwagę zasługuje też kościół ewangelicko-augsburski, wzniesiony w XVIII wieku. Dla miłośników historii ważnym punktem w programie wycieczki po tym mieście będzie z kolei Cmentarz Narodowy – XIX-wieczna nekropolia, która do dziś przypomina o walce Słowaków o niepodległość. Martin jest też miastem znanym z ciekawych placówek muzealnych. Słowackie Muzeum Narodowej Literatury, Muzeum Etnograficzne oraz Turczańska Galeria – oto najważniejsze ekspozycje, którym podczas zwiedzania tego miasta z pewnością warto poświęcić swój czas.