Murzasichle

Portal o górach, ich atrakcjach i sporcie

Wakacje

Madagaskar – dlaczego warto go odwiedzić?

Madagaskar chyba każdemu kojarzy się z kultową bajką i… pingwinami. Z jakiego powodu warto odwiedzić tę wyspę znajdującą się u wybrzeży Afryki?

Po pierwsze – fauna

Wszelkie egzotyczne podróże zakładają oglądanie widoków, które są dla nas niedostępne na co dzień. Właśnie takie oferuje Madagaskar wraz ze swoimi cudownymi lasami deszczowymi. Zapewniamy: w niczym nie przypominają one naszych polskich lasów (które oczywiście też są piękne – ale w zupełnie inny sposób). Lasy Atsinanana znajdują się na światowej liście UNESCO i są uznawane za jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Warto się tam wybrać tym bardziej, że lasy uznawane są za zagrożone w związku z masowym pozyskiwaniem drewna hebanowego oraz palisandru.

Kolejnym niezwykłym elementem przyrodniczym na Madagaskarze są baobaby. Bywają one nazywane przez lokalnych Drzewami Życia – i naprawdę są przez nich zapisywane z dużych liter: jako wyraz szacunku dla ich majestatu. Rzeczywiście, te ogromne drzewa budzą podziw i zapierają dech samym rozmiarem!

Zdecydowanie godne uwagi są również parki narodowe zlokalizowane na Madagaskarze. Można spodziewać się tam przepięknych, a niejednokrotnie wręcz zapierających dech w piersiach widoków.

Po drugie – piękne plaże

Jeśli poszukujesz obrazków jak z filmu: turkusowa woda i piękny, jasnozłoty piasek: koniecznie musisz odwiedzić nabrzeże Madagaskaru. Plaże w tym kraju wyglądają jak marzenie każdego turysty. Jedną z najpiękniejszych wysepek Madagaskaru jest Nosy Be, na której można również obejrzeć plantacje kawy.

Miejscem zdecydowanie wartym odwiedzenia jest również portowe miasteczko Morondava. Wygląda ono jak żywcem wyjęte ze starego filmu, a wielu turystów żartuje, że czas chyba stanął tu w miejscu. To niezwykle urokliwa lokalizacja, która przykuwa uwagę każdego, kto ją odwiedził.

Po trzecie – lemury!

Nie można również zapominać o słynnym Julianie i jego świcie. W końcu to na Madagaskarze można spotkać najwięcej lemurów. Jako że zwierzęta te są bardzo szanowane na wyspie i panuje absolutny zakaz polowania na nie – lemury są niezwykle ufne w stosunku do odwiedzających Madagaskar osób. Z chęcią przyjmują ofiarowane im smakołyki, bez strachu podchodząc do każdego, kto zechce podzielić się posiłkiem. Zapewniamy: to doświadczenie, które nie zostanie zapomniane zbyt szybko!

Wszystkie te powody powinny przekonać Cię, że Madagaskar naprawdę jest miejscem godnym odwiedzenia. Wśród różnych lokalizacji, ta charakteryzuje się naprawdę interesującą przyrodą, a także bardzo uprzejmymi mieszkańcami.

Sprawdź biuro podróży egzotycznych jeśli marzysz o wakacjach na Madagaskarze!