Murzasichle

Portal o górach, ich atrakcjach i sporcie

Jaką lodówkę turystyczną najlepiej wybrać? Poradnik
Poradnik

Jaką lodówkę turystyczną najlepiej wybrać?

Wiele osób zastawia się, jaką lodówkę turystyczną wybrać. Na rynku dostępne są modele kompresorowe, elektryczne oraz na wkłady chłodzące. Ogromną popularnością cieszy się lodówka turystyczna kompresorowa. Jest to świetne urządzenie, które przydaje się wtedy, gdy lubimy dużo i aktywnie zwiedzać. Należy pamiętać, że w przypadku długiej podróży samochodem czy wakacjach pod namiotem warto kupić dodatkowe urządzenia. W takich przypadkach świetnie sprawdzi się lodówka turystyczna kompresorowa. Dzięki niej można bezpiecznie i higienicznie przechowywać żywność poza domem.

Na co zwracać uwagę podczas kupna lodówki samochodowej?

Wiele osób zastanawia się, jaką lodówkę turystyczną kompresorową kupić. Przede wszystkim warto zwrócić szczególną uwagę na zużycie akumulatora samochodowego oraz potrzebę schłodzenia trunków bądź mięsa. Warto podkreślić, że lodówki samochodowe to dość niewysokie, przenośne urządzenia o kształcie prostokąta. Przeważnie wyposażone są w uchwyt do przenoszenia. Na rynku znaleźć można modele, które posiadają także kółka. Dzięki nim o wiele łatwiej będzie przenosić je. Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że wyposażone są w jedną z trzech technologii, które umożliwiają chłodzenie. Są to wkłady termicznego, moduł termoelektryczny, a także popularny kompresor. Lodówkę turystyczną kompresorową najlepiej będzie kupić od sprawdzonego oraz renomowanego producenta, ponieważ jest to zakup na lata.

Jaka lodówka turystyczna będzie najlepszym wyborem?

Kupując lodówkę samochodową warto będzie wziąć pod uwagę parametry, które będą dla nas najbardziej istotne. Warto zastanowić się nad tym, w jakich warunkach będzie używana lodówka turystyczna. Często wykorzystywana jest stacjonarnie, ale najczęściej w podróży. Ponadto należy wziąć pod uwagę to, czy będziemy podróżować w umiarkowanej strefie klimatycznej, czy może w rejonach z temperaturą powyżej 30 C. Trzeba też wspomnieć o tym, że w wyższych temperaturach najlepiej sprawdzi się lodówka Alpicool. Warto wziąć pod uwagę także wydajność chłodzenia, które będzie potrzebna dla danej lodówki przenośnej. Istotne jest to, co będziemy w niej przechowywać. Mięso, napoje czy może owoce? Jeżeli chcemy coś zamrozić, to idealnie poradzi się z tym tylko lodówka kompresorowa. Oprócz tego wiele osób zastanawia się, jak można zasilać lodówkę w czasie podróży. Istotne będzie również to, ile prądu zużyje dana lodówka samochodowa. Warto podkreślić, że energooszczędne lodówki turystyczne nie będą się nam szybko rozładowywać. Ważna jest także pojemność lodówki turystycznej.

Lodówka turystyczna kompresorowa

Lodówki turystyczne kompresorowe są najpopularniejsze. Są ponadto najwydajniejsze, ale ich ceny są wyższe niż innych modeli – np. na wkłady chłodzące. Należy pamiętać, że turystyczna lodówka kompresorowa to wydatek około 1000-2000 złotych. Warto podkreślić, że elementem chłodzącym w takiej lodówce będzie czynnik chłodniczy. Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że turystyczne lodówki kompresorowe są zdolne do mrożenia mięsa czy robienia kostek lodu. Ponadto pobierają bardzo mało energii elektrycznej i mają wskaźniki, które pozwalają monitorować zużycie akumulatora w samochodzie. Warto także dobrać odpowiednio wielkość lodówki turystycznej oraz pamiętać o tym, że wraz z pojemnością wzrastać będzie pobór energii oraz zużycie akumulatora samochodowego. Oprócz tego większą lodówkę kompresorową będzie trudniej zapakować na podróż. Z tego powodu warto rozsądnie przemyśleć potrzebną pojemność w stosunku do liczby osób podróżujących w samochodzie. Nie warto kupować lodówki z zapasem miejsca.

Artykuł powstał we współpracy z https://elodowka.pl/