Murzasichle

Portal o górach, ich atrakcjach i sporcie

Wesele na Mazurach
Poradnik

Wesele na Mazurach – zalety

Tradycja mówi, że wesele (wraz ze ślubem) organizowane jest w miejscu zamieszkania Panny Młodej. A gdyby tak zamienić nudne, wielkomiejskie otoczenie na jeziora, plażę i lasy? Wesele na Mazurach to idealny pomysł dla osób, które chcą je przeżyć w wyjątkowym miejscu i w kontakcie z naturą. I właśnie dlatego warto je w takiej formie zaaranżować.

Wesele na Mazurach — gdzie warto się wybrać?

Wybór lokalizacji mazurskiego wesela nie powinien być przypadkowy. Owszem, na terenie województwa warmińsko-mazurskiego znajduje się mnóstwo romantycznych i unikatowych miejsc, w tym przepięknych polodowcowych jezior. Niemniej najbardziej reprezentatywną, mazurską lokalizacją jest południowy brzeg jeziora Śniardwy i jego bliskie sąsiedztwo. Miejsce to jest idealne, by zaaranżować ślubny plener fotograficzny Tutejsze przystanie, leniwie przepływające łodzie, a także dzikie zwierzęta (których jest tu mnóstwo) będą stanowić idealne tło dla romantycznych, weselnych zdjęć.

Idealne miejsce do zabawy i… relaksu

Naturalnie sama lokalizacja „wesela nie czyni”. Istotny w tym wszystkim jest również wybór właściwego hotelu. Przyszła Para Młoda powinna zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, w tym m.in. na:

  • menu weselne, które powinno być zróżnicowane i które musi być dopasowane do preferencji Gości (w tym wegetarian i alergików),
  • przebieg wesela, w tym odpowiednią organizację zabawy, muzykę (np. lokalny, mazurski zespół folklorystyczny),
  • obecność strefy Wellness, w której można zafundować sobie kilkudniowy relaks przed lub po weselu,
  • alkohol, gdyż wesela w hotelu Mazury mogą być organizowane zarówno z wykorzystaniem hotelowych alkoholi, jak i trunków kupowanych w innych miejscach,
  • organizację wesela, w tym takie szczegóły jak ciasto, imienny opis miejsc dla poszczególnych Gości itd.

Wesele na Mazurach — usługi dodatkowe

Organizując wesele na Mazurach, trzeba pamiętać, że dojazd dla niektórych Gości może być dość problematyczny. Warto jednak zauważyć, że zdecydowana większość tutejszych obiektów oferuje pokoje nie tylko dla Pary Młodej, ale też dla ich Gości. Ciekawie prezentuje się tu oferta dużych hoteli i pensjonatów (od 50 miejsc w górę), które — w razie potrzeby — mogą przeznaczyć dodatkowe miejsca dla weselników. Na Mazurach bardzo często spotykanym zwyczajem jest skorzystanie z pomocy animatorów dla dzieci. Warto poszukać hoteli, które taką ofertę proponują. Dzięki temu maluchy nie będą nudzić się na tym skądinąd najważniejszym w życiu ich bliskich wydarzeniu.

Wesela w hotelu Mazury to oryginalny pomysł na spędzenie tego wyjątkowego dnia (a może i poprawin?) w niezwykłym i niepowtarzalnym miejscu.