Murzasichle

Portal o górach, ich atrakcjach i sporcie

Wakacje

Sintra: co warto zobaczyć w tym mieście?

Sintra to ciekawy ośrodek miejski, z którego Portugalia może być dumna. Nie brak tu przecież cennych zabytków oraz atrakcji, dzięki którym tak chętnie zaglądają tu wycieczki z odległych zakątków świata. Jakie atrakcje czekają na tych, którzy zajrzą na teren Sintry?

W jaki sposób można spędzić wolny czas w tym mieście?

Sintra, jak na dawną letnią rezydencję portugalskich władców przystało, ma się czym pochwalić. Jednym z ważniejszych zabytków tego miasta jest zamek Maurów, mogący się pochwalić historią sięgającą IX wieku. Zdobyty przez Alfonsa I Zdobywcę w połowie XII stulecia, został rozbudowany i przemieniony w jedną z ciekawszych twierdz na terenie Portugalii. Sintra zachwyca też pięknymi rezydencjami, takimi, jak Palacio Nacional. Ta ciekawa budowla znana jest z pięknych wnętrz, które turyści mogą zwiedzać w towarzystwie miejscowego przewodnika. Sala Herbowa, Sala Łabędzi oraz sypialnia Alfonsa VI – oto pałacowe pomieszczenia, które przyciągają największą uwagę turystów. Drugą rezydencją, którą warto zwiedzić w tym mieście, jest Palacio da Pena. Ta ciekawa rezydencja powstała w połowie XIX stulecia i była ostatnią budowlą, jaką wzniesiono na terenie Portugalii z myślą o rodzinie królewskiej. Dziś jest to jeden z ważniejszych punktów w programie wycieczki po Sintrze, któremu z pewnością warto poświęcić swój czas.

Co jeszcze można zobaczyć w tym mieście?

Dla najmłodszych turystów nie lada gratką będzie miejscowe Muzeum Zabawek, w którym można zobaczyć m. in. ciekawa kolekcję modeli samochodów oraz żołnierzyków. Druga wystawa, która cieszy się sporym zainteresowaniem zwiedzających, związana jest ze sztuką współczesną. Dali, Picasso i Warhol to tylko wybrani artyści, których prace można zobaczyć w Muzeum Sztuki Współczesnej – placówce wyjątkowo ważnej dla wszystkich miłośników kultury i sztuki.