Murzasichle

Portal o górach, ich atrakcjach i sporcie

Wakacje

Alicante: co warto tutaj zobaczyć?

Położenie na terenie Costa Blanca, piękna okolica oraz dobre zagospodarowanie – oto czynniki, dzięki którym Alicante cieszy się tak wielkim powodzeniem wśród turystów. To jeden z ciekawszych kurortów, jakimi może nas oczarować Hiszpania, oraz idealne miejsce na wczasy dla tych, którzy kochają piękne plaże i morskie kąpiele.

Jakie atrakcje czekają na gości w tym kurorcie?

Z jakich względów warto postawić na wypoczynek w tym właśnie miejscu?

Alicante to przede wszystkim piękne plaże oraz zatoka, nad wodami której tak chętnie spędzają wolny czas turyści z odległych zakątków świata. To modne hotele, liczne kawiarnie i restauracje, a także coraz szersza oferta dla tych, którzy chcą tu spędzić wolny czas w aktywny sposób. To również ciekawe zabytki, którym podczas wycieczki po tym mieście warto poświęcić nieco więcej uwagi.

Co koniecznie trzeba tutaj zobaczyć?

Zamek św. Barbary, uznawany za jedną z największych fortec, jakie powstały na terenie Hiszpanii w okresie średniowiecza. Wiele uroku ma też dzielnica Santa Cruz, pełna malowniczych domów o białych elewacjach, kusząca wspaniałymi kwiatami oraz wąskimi uliczkami o historycznym charakterze. W tym miejscu panuje wyjątkowa atmosfera, dzięki czemu każda wizyta w tej części Alicante staje się wyjątkową przygodą. Spacerowa promenada, po której można spacerować w cieniu plam, nadmorski park, który może się pochwalić historią sięgającą XIX stulecia – oto kolejne atrakcje, na które warto zwrócić uwagę w tym mieście. Wszystkie te czynniki sprawiają, iż wizyta w tym mieście staje się ciekawym doświadczeniem, a czas spędzony na terenie Alicante dla nikogo nie będzie czasem straconym.