Murzasichle

Portal o górach, ich atrakcjach i sporcie

Wakacje

Costa Blanca: co warto zobaczyć?

Costa Blanca to jeden z najważniejszych regionów turystycznych, jakimi może się pochwalić Hiszpania. Wczasy w tej części wybrzeża mają w swej ofercie wszystkie znane biura podróży, a chętnych na spędzenie wakacji w tym miejscu nie brakuje.

Dlaczego?

Powodów, dla których warto postawić na wypoczynek na terenie Costa Blanca, jest sporo. Ten region to piękne plaże oraz modne kurorty, na terenie których spotykają się ze sobą goście z odległych zakątków świata. To również ciekawe zabytki i malownicze tereny, idealne dla tych, którzy w Hiszpanii szukają czegoś więcej, niż tylko miejsca do opalania się i korzystania z morskich kąpieli. Jaki miejsca mogą stać się dla każdego z nas ciekawym punktem w programie wycieczki po terenie Costa Blanca?

Alicante

Z pewnością warto odwiedzić Alicante – modny kurort, kuszący piękną dzielnicą arabską oraz potężnym zamkiem św. Barbary. Warto też wybrać się do Elche – miejscowości znanej z największego gaju palmowego w Europie. Miłośników historycznych miasteczek, przyciągających kameralną atmosferą, może z kolei oczarować Altea, znana z bielonych domów, wąskich i krętych uliczek oraz punktów widokowych, z których można podziwiać malownicze wybrzeża Morza Śródziemnego. Miłośników pięknych widoków, którzy chcą w ciekawy sposób spędzić wolny czas na Costa Blanca, może też oczarować Tabarca – tajemnicza wyspa, której z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi. Na jej terenie panują bardzo dobre warunki do prowadzenia ornitologicznych obserwacji, kusi tu również charakterystyczna latarnia morska, będąca ciekawą pamiątką z XIX stulecia.